1

Awaria komputera – co zrobić, aby przywrócić go do życia?

Trudno jest wyobrazić sobie życie bez komputerów. Przeniknęły one do naszego społeczeństwa wiele lat temu i stanowią teraz jego integralną część. Korzystamy z niego nie tylko w domu, chociaż jest to z pewnością jego podstawowe zastosowanie. Co zrobić jednak jeżeli nasz sprzęt odmawia posłuszeństwa i całość przestaje działać prawidłowo? W takim przypadku najlepiej jest spróbować naprawić go na własna rękę. Niektóre usterki są bardzo prozaiczne i do rozwiązania w ciągu kilku minut. Są też oczywiście bardziej kłopotliwe, które wymagają już o wiele większej wiedzy.

Samodzielna naprawa sprzętu

Jedną z najważniejszych rzeczy będzie więc to czy znamy się na komputerach czy też nie. Jeżeli nie mamy bladego pojęcia o ich naprawianiu to powinniśmy skorzystać z pomocy bliskich osób np. znajomych. W ramach koleżeńskiej naprawy nie poniesiemy żadnych kosztów i będziemy mogli korzystać ze swojego urządzenia. W innym przypadku może dochodzić do poważniejszych problemów, które wymagać będą już serwisowania. Te związane są najczęściej z wadliwym działaniem sprzętu.

Wnętrze komputera (sxc.hu)

Wnętrze komputera (sxc.hu)

Serwis komputerowy

W takim przypadku najlepiej będzie oddać sprzęt do serwisu. Jeżeli jest jeszcze objęty gwarancją to za taką naprawdę nie zapłacimy żadnych pieniędzy. Jeżeli jednak komputer jest stary to będziemy musieli liczyć się z tym, że konieczne będzie zapłacenie za jego przywrócenie do działania. Oczywiście nie będzie to takie proste jak mogłoby się wydawać – czas oczekiwania może wynieść nawet dwa tygodnie zanim komputer ponownie trafi do naszych rąk. To dość długi czas oczekiwania, w którym będziemy musieli radzić sobie bez urządzenia.

Mateusz

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *