1

Bezpieczeństwo w biurze

Praca biurowa należy raczej do bezpiecznych, bo na ogół nie może się stać nic, co mogłoby zagrażać naszemu zdrowiu. Ciągła praca przed komputerem może jedynie wpływać na koncentrację, bóle mięśniowe i inne tego typu schorzenia. Jednak szansa na jakikolwiek wypadek przy pracy raczej nie istnieje. Dlatego bezpieczeństwo w biurze ogranicza się raczej do zabezpieczenia pomieszczenia przed włamaniem. Lokale biurowe najczęściej znajdują się w biurowcach, a tam zatrudniana jest zewnętrzna ochrona. Ochrona pracuje dla właściciela budynku, więc nie mamy żadnej pewności, że zabezpieczy akurat nasze pomieszczenie. Dlatego powinniśmy pamiętać o własnych zasadach i zastosować kilka ważnych środków ostrożności.

Monitoring biurowy

Z monitoringiem w biurze może być pewien problem. Pracownicy raczej nie chcą, aby ktoś naruszał aż w takim stopniu ich prywatność. Trudno jest spędzać przez 8 godzin ciągle pod okiem szefa. Powoduje to pewnego rodzaju dyskomfort, ale można to rozwiązać w inny sposób. Kamery można umieścić w takich miejscach, aby nie naruszały prywatności pracowników, a jedynie zabezpieczały samo biuro. Przykładowo jedną kamerę można umieścić bezpośrednio na drzwi, a drugą na okna. To pozwoli obserwować sytuację w przypadku gdy dochodzi do jakiegoś włamania. Jak wiadomo w biurze przechowujemy wiele ważnych dokumentów, więc taki monitoring na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Koszty instalacji także nie będą zbyt wysokie, a montaż można wykonać samodzielnie, bo biuro i tak jest wyposażone w urządzenia sieciowe.

dokumenty firmy muszą być przechowywane w bezpiecznym miejscu (pixabay.com)

Bezpieczne szafy

Bezpieczeństwo w biurze można także interpretować w inny sposób. Dokumenty, które zbieramy przez lata są w pewien sposób poufne. Niektóre mogłyby wpłynąć negatywnie na pracę firmy, gdyby wpadły w niepowołane ręce. Dlatego do biur kupuje się specjalne szafy pancerne, które spełniają normę. Takie szafy możemy znaleźć na stronie: https://sejfnet.pl/18-klasa-a-do-przechowywania-dokumentow-poufnych-wg-mon. Niemożliwe jest sforsować drzwi takiej szafy, ponieważ jest ona odpowiednio zabezpieczona, a dostęp będzie posiadał tylko szef. Tak najlepiej jest rozwiązać kwestię bezpieczeństwa w biurze. Można także taką szafę dodatkowo przytwierdzić do ściany, ale wyniesienie jej także jest niemożliwe. Waga samej szafy nieraz przekracza 50 kilogramów, a dołączając do tego zawartość, będzie naprawdę ciężko ją wynieść.

Albert Kosowski

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *