1

CAŁY SEZON KOLOROWY

Lato to prawie dla każdego czas odpoczynku. Ci najmłodsi nie mogą doczekać się kolonii i poznania nowych kolegów, starsi marzą o wycieczce dokoła świata. Jeszcze inni pragną spędzić ten czas przy kawie i książce na swojej ukochanej działce. Jednak, aby latem móc odpoczywać w cudownej i zielonej atmosferze już dużo wcześniej trzeba zadbać o grządki oraz to co na nich będzie kwitło za parę miesięcy.

sxc.hu

sxc.hu

Aby przez cały sezon na naszym ogrodzie było pięknie i pachnąco musimy precyzyjnie dobrać rodzaje kwiatów które posadzimy. Przygotowania zaczynamy już przed zimą. Zaczynamy od posadzenia krokusów, żonkili, hiacyntów oraz tulipanów. Dzięki czemu już w marcu nasz ogród będzie kolorowych. Wczesną wiosną sadzimy rośliny cebulkowe, dwuletnie oraz wieloletnie.
Maj jest miesiącem kiedy zaczynają kwitnąć rośliny dwuletnie takie jak bratki, byliny, stokrotki oraz te, które zimują w gruncie czyli fiołek, żagwin.
W późniejszym czasie (czerwiec) w naszym ogrodzie pojawią się niezapominajki, konwalie (przeważnie kwitną w okresie komunijnym – przekrój maja i czerwca), irysy oraz piwonie.
W czasie urlopowym czyli od czerwca do sierpnia możemy cieszyć się liliami oraz łubinem. Oczywiście jeśli w naszym ogrodzie pojawią się również owoce, to w tym czasie na pewno będziemy mogli je posmakować.
Kolejne kwiatki, które pokazują się na przełomie lipca oraz września to aksamitki, groszek pachnący oraz nagietki, mieczyki, goździki oraz nasturcje.
Ostatnimi kwiatami, które będą kwitły w naszym ogrodzie to astry, nawłocie oraz złocienie. Będą nam one towarzyszyć od sierpnia aż do końca września.

Jeśli jesteśmy pasjonatami zieleni oraz kwiatów nie ma na co czekać, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę działki Bydgoszcz lub jakieś inne miasto i zacząć poszukiwania ogrodu, który będzie dla nas nie tylko kawałkiem ziemi, ale także Wymarzonym rajem oraz chwilą relaksu.

Piotr

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *