2

Co pomaga na ból pleców?

Jednym z najbardziej irytujących bólów jest ból pleców w okolicach kręgosłupa, gdyż często uniemożliwia wykonanie podstawowych czynności. Choć często skuteczne są tabletki przeciwbólowe to przyjmowanie ich w nadmiarze nie jest zdrowe, ponadto ich działanie może się szybko skończyć. Czy istnieją zdrowe sposoby na ukojenie bólu pleców?

Temperatura i sen

Pierwszą rzeczą, która może pomóc jest temperatura, zarówno ciepło jak i zimno. Gorąca kąpiel działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, co zmniejszy dolegliwości bólowe i pozwoli rozluźnić mięśnie. Z kolei zimny kompres pozwoli zredukować ból w miejscu, do którego się go przykłada. Po okładzie lub kąpieli należy udać się do łóżka i położyć się spać, aby odciążyć kręgosłup.

Rozciąganie i masaż

Na ból pleców pomóc mogą również ćwiczenia rozciągające, które mogą zredukować ból kręgosłupa. Innym sposobem na ból kręgosłupa jest wizyta w salonie masażu, gdzie możemy się poddać masażowi klasycznemu. Choć nie jest to masaż leczniczy, to warto go wypróbować, gdyż może w znaczny sposób zredukować bóle pleców. Ponadto taki masaż może odprężyć nasze mięśnie i zmniejszyć poziom stresu, co z pewnością wpłynie pozytywnie na zdrowie i redukcję bólu.

Mateusz

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *