0

Co się dzieje ze zezłomowanym samochodem?

Na ulicach po całym świecie porusza się codziennie miliony różnego rodzaju samochodów. Niektóre są fabrycznie nowe i wyjeżdżają z komisu w swoją pierwszą jazdę. A niektóre są już stare i na lawetach jadą w ostatnią podróż na złomowisko. Co dzieje się z takim samochodem?

Odzyskiwanie części

Pierwszym krokiem jest odzyskanie z takiego samochodu wszystkich części, które mogą zostać sprzedane. Od bardzo starych samochodów najczęściej wyjmuje się części takie jak katalizator, który można sprzedać w skup katalizatorów Warszawa, nawet jeśli jest uszkodzony lub zużyty. W przypadku nowych samochodów po poważnych wypadkach wyjmuje się nieuszkodzone części zamienne, które mogą zostać użyte w sprawnych pojazdach tego samego typu.

Kolejne kroki

Gdy już uda się wyjąć wszystkie przydatne części, to przychodzi czas na recykling pozostałego złomu. Najczęściej transportuje się złom do zgniatarki, która kompresuje taki samochód, a następnie taką kostkę transportuje się do ponownego użycia. Metal następnie wrzucany jest do pieców i ulega on stopieniu. Tak uzyskany płynny metal można użyć ponownie, zarówno w konstrukcji nowych samochodów jak i do wielu innych rzeczy.

Agata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *