0

Czy kostka brukowa w ogrodzie to dobry pomysł?

Ogród jest w wielu przypadkach naszą wizytówką, która pozwala na upiększenie wizerunku naszej nieruchomości. Każdy z nas będzie miał własne wizje na temat urządzania naszych ogrodów, a jedną z kwestii jest kostka brukowa w naszym ogrodzie. Czy obecność kostki w ogrodzie jest dobrym pomysłem?

Ilość kostki

Wiele zależy od ilości kostki brukowej na naszym ogrodzie, bo w jednym przypadku może ona pasować do wystroju, a w innym nie. Zbyt duża ilość kostki brukowej będzie robiła złe wrażenie, niczym parking pod sklepem. Ogród potrzebuje zieleni trawy, dlatego nie warto przesadzać z ilością kostki brukowej. Jeśli ma pełnić ona jedynie funkcję ozdobną, to warto postawić na niewielkie jej ilości.

Dbanie o czystość

Jeśli chcemy, aby kostka brukowa w naszym ogrodzie była też funkcjonalna, to możemy wybrukować drogę z garażu do bramy, aby łatwo można było wyjeżdżać pojazdami. Jednak niezależnie od funkcji kostki powinno się ją regularnie czyścić, aby mogła się ładnie prezentować. Warto zaopatrzyć się w płyn do mycia kostki brukowej, który pozwoli na dokładne wyczyszczenie kostki z brudu. Warto wybrać ekologiczny wariant takiego płynu, gdyż dzięki temu nie będziemy szkodzić środowisku podczas jego stosowania.

Albert Kosowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *