0

Czy stres zawsze jest zły?

Ze stresem mamy do czynienia niemal od zawsze i bardzo często stosujemy wiele sposobów aby się go pozbyć. Jednak odpowiedni poziom stresu ma również wiele zalet, które bardzo przydają się w trudnych sytuacjach. Kiedy stres jest dobry a kiedy zły?

Zalety stresu

Aby stres działał na nas pozytywnie nie może być on ani zbyt niski ani zbyt wysoki. Odpowiedni poziom stresu zależy od naszego organizmu i poziomu trudności zadania. Odpowiedni poziom stresu dostarcza motywacji do działania i mobilizuje organizm do większego wysiłku w trudnych sytuacjach. Jednak stres o zbyt dużej lub zbyt małej intensywności będzie paraliżował, więc należy się go pozbyć.

Długotrwały stres

Stres długotrwały lub o nieodpowiednim poziomie będzie powodował szkody w zdrowiu fizycznym i psychicznym, dlatego należy z nim walczyć. Jednym ze sposobów walki ze stresem jest relaksujący masaż klasyczno-relaksacyjny. Pozwoli on na redukcję długotrwałego stresu i odpoczynek zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej, gdyż pomaga również rozluźnić ciało. Innymi sposobami walki ze stresem jest wzięcie urlopu i odpoczynek we własnym zakresie lub aktywność fizyczna.

Mateusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *