0

Czy ty też popełniasz te błędy?

Życie rządzi się pewnym paradoksem. Jak to jest, że z jednej strony chcemy coś zmienić w swoim życiu, a z drugiej nic z tym nie robimy? Czytamy różnego rodzaju blogi motywacyjne, chodzimy na szkolenia marketing, odwiedzamy fora i grupy związane z samorozwojem. Owszem, motywacja pojawia się, lecz równie szybko jak przyszła – znika. Masz dość rad w stylu „zacznij po prostu działać!”? Jeżeli tak, a mimo to chcesz coś robić – ten artykuł jest dla ciebie. Poniżej trzy podstawowe błędy, które hamują wprowadzenie zmian.

znajomi (sxc.hu)

znajomi (sxc.hu)

Błąd pierwszy: „Nie mam z kim”

Pierwszym przekonaniem, jakie hamuje nas w rozpoczęciu działania jest stwierdzenie, że nie mamy z kim zacząć. Niektórzy ludzie tak mają, iż mimo szczerych chęci, czują, że muszą z kimś współpracować, by osiągnąć zamierzone cele. Faktem jest jak, że to ty musisz wyjść z inicjatywą – nikt tego za ciebie nie zrobi.

Błąd drugi: Pochłonięcie książkami „rozwojowymi”

Tak zwane: ćpanie rozwojowe. Często zdarza się, że ludzie którzy chcą coś zmienić w swoim życiu zaczynają fiksować na punkcie wiedzy teoretycznej. Oprócz zasypiania nad stertą książek, chodzą na różne seminaria, spotkania, wykłady. Problem polega na tym, że w ogóle nie przekładają tego na życie. Czujesz, że mowa o tobie? Musisz przełamać pierwsze lody i spojrzeć strachowi prosto w oczy. Przyznaj – jest różnica między czytaniem o lataniu helikopterem, a samym lataniem, prawda?

Błąd trzeci: „Jeszcze nie jestem gotowy”

Kolejne błędne przekonanie. Jeśli nie jesteś teraz gotowy, to kiedy będziesz? Kolejne lektury książek rozwojowych nie przyczynią się do twojej gotowości do działania. Pamiętaj – świat stale się zmienia, dlatego nigdy w stu procentach nie znajdziesz tego „odpowiedniego momentu” żeby wystartować. Najlepiej zacznij już dziś.

Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *