0

Czy zmieniać kierunek studiów?

Udanie się na studia często jest niezbędne jeśli będziemy chcieli znaleźć zatrudnienie w niektórych branżach. Jednak może zdarzyć się sytuacja, że w pewnym momencie nie będzie nam się podobał obecny kierunek studiów i będziemy chcieli go zmienić. Czy warto to zrobić?

Kiedy zmienić?

Wiele zależy od tego na jakim etapie studiów jesteśmy. Jeśli mamy ostatni semestr i musimy napisać tylko pracę dyplomową, to warto będzie zacisnąć zęby i dokończyć te studia. Po nich można iść na nowy kierunek, który będzie nas interesował. Jeśli jednak jesteśmy na semestrze pierwszym i po pierwszych zajęciach nie podoba nam się to co zobaczyliśmy, to zdecydowanie warto zmieniać kierunek studiów.

Po co zmienić?

Ważny jest powód zmiany kierunku studiów, bo na innych kierunkach może być gorzej niż obecnie. Przykładem może być tutaj ilość nauki. Na medycynie trzeba czytać mnóstwo książek medycznych i przyswoić dużą ilość wiedzy, jednak nie oznacza to że na innych kierunkach będzie lżej. Przykładowo na informatyce trzeba przyswoić podobną ilość wiedzy, tylko na inne tematy. Jeśli jednak będzie nas to interesować, to zdecydowanie warto dokonać zmiany.

pawlo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *