3

Czym jest triathlon?

Triathlon jest to młoda dyscyplina sportowa, która od roku 2000 jest wpisana na listę sportów olimpijskich. Dyscyplina ta, zwana także trójbojem, jest wymagającą i wszechstronną aktywnością fizyczną, która angażuje wszystkie partie mięśni. Na czym ona polega i czy osoby, które nie uprawiają żadnych sportów mogą zaczynać od triathlonu?

Czym jest triathlon?

Triathlon jest bardzo ciężką dyscypliną, od której nie powinny zaczynać osoby niemające wcześniej styczności z innymi sportami. Trójbój składa się z trzech etapów, mianowicie z pływania, biegania oraz jazdy na rowerze. Udział w zawodach triathlonowych lub samo uprawianie triathlonu wymaga odpowiednich przygotowań, gdyż dobra kondycja jest niezbędna aby ukończyć cały tor. Jak się przygotować do triathlonu?

Przygotowania do zawodów

Każda z dyscyplin wchodząca w skład triathlonu wymaga odpowiedniego przygotowania, i chodzi tu zarówno o sprzęt jak i przygotowanie kondycyjne. Ważna jest odpowiednia dieta oraz plan treningowy, jednak nie wolno zapominać o regeneracji. Dobrym sposobem na regenerację po treningu czy zawodach jest masaż klasyczno-relaksacyjny, który pozwoli zrelaksować mięśnie i przyspieszyć ich regenerację, a ponadto pozwala się zrelaksować i odprężyć.

Michal

3 Comments

  1. Wziąłbym udział w takim triathlonie, ale boje się, że sobie na nim nie poradze. 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *