0

Czym właściwie ogrzewać w domu?

Nasza strefa klimatyczna ma to do siebie, że w niemal każdej nieruchomości potrzebne jest odpowiednie źródło ogrzewania aby przetrwać zimne dni. Jednak każde źródło ogrzewania potrzebuje paliwa, dlatego warto się nad tym pochylić zanim zainwestujemy w nieopłacalne paliwo. Co dokładnie mamy do wyboru?

Paliwa stałe

W naszym kraju najpopularniejszymi paliwami do ogrzewania są paliwa stałe, czyli drewno i węgiel a rzadziej jest to pellet czy biopaliwo. Zaletą jest to, że są one tanie i łatwo dostępne dla większości ludzi, a dużą wadą jest zatruwanie środowiska poprzez spalanie tych paliw stałych. Przykładowo taki kominek Trzebinia korzysta z drewna jako paliwa, jednak są też kominki na inne paliwa.

Ekologiczne rozwiązania

Innym rozwiązaniem problemu ogrzewania są rozwiązania bardziej ekologiczne, ale ich wadą może być dość spory koszt ich instalacji. Przykładem może być pompa ciepła, która dobrze nada się do podgrzewania wody czy do ogrzewania podłogowego. Innym rozwiązaniem w miarę ekologicznym jest korzystanie z gazu jako głównego źródła ciepła, co jest rozwiązaniem pośrednim między drogim ogrzewaniem za prąd i mało ekologicznym ogrzewaniem węglem.

Albert Kosowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *