1

Dbamy o bezpieczeństwo domu

Prawdziwą plagą dzisiejszego świata jest problem związany ze złodziejami. Tak naprawdę mogą oni czuć się bezkarni, bo w większości przypadków są nie do złapania, a policja nawet nie próbuje za wszelką cenę ich zlokalizować. Oczywiście mam na myśli drobnych włamywaczy, którzy robią szkodę na co dzień. Dlatego też warto zabezpieczyć wszystko co posiadamy przed atakiem właśnie takich osób. Warto zapamiętać, że ich celem nie staną się tylko i wyłącznie nasze mieszkania, ale także samochód czy nawet my sami, gdzieś nocą na ulicy.

Odpowiednie zabezpieczenie.

Zacznijmy od najrzadziej spotykanej sytuacji jednak cały czas możliwej czyli napaści na nas na ulicy. Za dużo możliwości tutaj nie mamy gdyż większość złodziejów atakuje z zaskoczenia, a cała akcja trwa może parę sekund. Jednak zdarza się sytuacja kiedy nasz wróg stanie nam naprzeciwko niejako insynuując nam co zaraz się wydarzy. Tutaj bardzo dobrym zabezpieczeniem jest posiadaniem przy sobie jakiegoś rodzaju gazu obronnego, który da nam czas na ucieczkę. Mało osób z tego korzysta jednak naprawdę jest to bardzo dobre rozwiązanie. Kolejną naszą rzeczą, która dość często jest narażona jest samochód. I to nie tylko możemy stracić nasz pojazd, ale także często spotykane są włamania do samochodów. Najczęściej łupem takiego włamania padają radia samochodowe i ewentualnie jakieś inne wartościowe przedmioty, które posiadamy w środku. Jednak jest to cały czas lepsza opcja niż stracenie całego samochodu. Warto się przed tym zabezpieczyć. Sporo osób myśli, że posiadając fabryczny alarm nic się nam nie stanie. Jest to błąd, bo cały system można łatwo odłączyć. Dlatego też ciekawym rozwiązaniem jest system nawigacji pojazdu. Pozwoli nam znaleźć miejsce, w którym aktualnie znajduje się nasz pojazd.

System monitoringu (sxc.hu)

System monitoringu (sxc.hu)

Zabezpieczenie domu.

Tutaj mamy najwięcej pola do popisu ale także najwięcej do stracenia. O dom powinniśmy dbać jak to tylko możliwe. Pierwszą przeszkodą, którą będzie musiał pokonać włamywacz jest ogrodzenie. Kupi nam to trochę czasu i możliwość, że go ktoś z sąsiadów zobaczy. Dodatkowo powinniśmy mieć w domu alarm, którego głośny dźwięk podczas prób włamania albo odstraszy złodzieja albo zwróci uwagę okolicy, że coś się u nas dzieje. Warto też zadbać o odpowiednio wzmocnione drzwi wejściowe, który mogą okazać się przeszkodą nie do pokonania. Podczas naszej nieobecności nie należy zostawiać uchylonych okien, nawet w lecie.

Wojciech

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *