2

Dieta anty trądzikowa

Wszystko co jemy ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, widać do także w wyglądzie naszej skóry. Wiele osób boryka się z problemem cery trądzikowej. Przed podjęciem antybiotykoterapii, zabiegów dermatologicznych czy jakiegokolwiek inwazyjnego leczenia należy najpierw przeanalizować nasze nawyki żywieniowe.

Czym jest trądzik?
Trądzik to wszelkiego rodzaju przewlekłe problemy skórne, takie jak pryszczy, wypryski czy zaskórniki. Są to tak zwane zmiany łojotokowe, związane z gospodarką hormonalną, dlatego często spotykają młodzież w okresie dojrzewania oraz kobiety w lub po ciąży.

Co go powoduje?
Jednak nie tylko zmiany hormonalne mają wpływ na wygląd naszej skóry. Często głównym winowajca jest po prostu zła dieta. Dlatego zanim wpiszemy w wyszukiwarce hasło np. Trądzik Wrocław (w zależności od naszej lokalizacji) i zdecydujemy się na zabieg dermatologiczny lub antybiotykoterapią warto najpierw przeanalizować zawartość lodówki.

banan(sxc.hu)

banan(sxc.hu)

Co i jak jeść?
Na początek wystarczy zrezygnować z używania soli, której nadmiar wzmaga wydzielanie łoju i powoduje powstawanie zaskórników. Poza tym warto wyeliminować z jadłospisu wszelkie ostre potrawy, a także koniecznie fast foody, słodycze, chipsy, czekoladę, kakao, cytrusy, mocną kawę i herbatę. Istnieje mnóstwo zdrowych i odżywczych zamienników tych potraw, które mogą być również bardzo smaczne.

Nie należy jednak spodziewać się natychmiastowych spektakularnych efektów. Jeśli po kilku miesiącach stosowania zdrowej diety i spożywania na prawdę regularnych posiłków, nie zaobserwujemy żadnej zmiany stanu naszej skóry, wówczas należy zgłosić się do dermatologa.

Piotr

2 Comments

  1. Problem w tym, że ja te wszystkie rzeczy lubię. Czas chyba się jednak wziąć za siebie 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *