2

Dieta rządzi światem

Ciężko jest w dzisiejszych czasach znaleźć osobę, która chociaż przez chwilę nie była na diecie. Diety można podzielić na te dobrowolne i na te, do których powinniśmy się stosować np. przez swój stan zdrowia. Rodzaje diet można już liczyć w dziesiątkach tysięcy. Co chwilę ktoś wpada na nowy sposób żywienia, który to tym razem ma być przełomowy i zapewnić ludzkości długowieczność.

Te najmodniejsze pociągają za sobą prawdziwe tłumy i zyskują zwolenników na całym świecie. Do takich zaliczyć możemy diety przeciwnowotworowe, białkowe, paleo, diety oparte na spożywaniu dużej ilości tłuszczów. Każda niewątpliwie na swoje wady i zalety, ale należy pamiętać, żeby w tym wszystkim zawsze mieć głowę na karku!

Dieta przeciwnowotworowa polega zazwyczaj na wyłączeniu białka zwierzęcego, a za podstawowe produkty w codziennej diecie uważa marchew, kurkumę, pomidory, migdały, zieloną herbatę czy kefir. Jednak, wbrew pozorom, nie jest to najbardziej restrykcyjna dieta.

Popularnym trendem stało się ostatnio odrzucenie laktozy, cukru czy też glutenu. Ten ostatni „szkodnik” spowodował, że sklep dla bezglutenowców stał się naprawdę dobrym biznesem i natknąć się na jakiś można praktycznie na każdym kroku. W teorii glutenu powinny unikać głównie osoby chore na celiakię, jednak coraz więcej rezygnuje z makaronów czy białego pieczywa bez żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Osoby, które zrezygnowały ze spożywania produktów zawierających gluten mówią o znacznej poprawie samopoczucia, mniejszej ospałości, zwiększeniu energii i chęci do działania i podejmowania codziennych wyzwań.

taka dieta to przesada

taka dieta to przesada

Piotr

2 Comments

  1. Wiele osób ma całkiem poważne problemy z glutenem jak i laktozą. Dobrze, ze przynajmniej istnieją takie sklepy, które oferują produkty pozbawione tych składników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *