1

Dom na miarę XXI wieku

Nowe pomysły i rozwiązania w zakresie architektury i aranżacji wnętrz, niejednokrotnie przyprawiają o zawrót głowy. Niektóre z nich wymagają znacznych nakładów finansowych, a inne możemy wdrożyć samodzielnie po dokładnym przemyśleniu. Zatem przyjrzyjmy się bliżej niektórym z nich.

Inteligentny dom

Coraz częściej przywiązuje się wagę do aranżacji pomieszczeń w taki sposób, by stworzyć w nich pozytywną energię. Odpowiedni dobór kolorów, kształtu mebli oraz rodzaju światła może bardzo mocno wpłynąć na nasz codzienny nastrój.

Innym rozwiązaniem jest wykorzystywanie energii słonecznej poprzez zastosowanie kolektorów solarnych oraz paneli słonecznych. W modzie są wszelkie pomysły oparte na energooszczędności i ekologicznym budownictwie.

Coraz więcej bogatych domów jest tworzonych w oparciu tak zwany internet rzeczy. Inteligentna lodówka, sama zamawiająca zakupy czy blat pomagający w przyrządzeniu posiłków z pewnością pozwoliłby zaoszczędzić nam czas i energię.

Po swojemu

Przede wszystkim decydując się na wdrażanie nowych rozwiązań róbmy to ze względu na swoją decyzję, a nie dlatego, że coś jest „trendy”. Rynkowe pomysły na stworzenie nowoczesnego domu będą się nieustannie zmieniać, a my zazwyczaj nie będziemy mieli możliwości nieustannego nadążania za obecną modą. Ponadto dom powinien odzwierciedlać nasz charakter, a także być dopasowany do gustów i potrzeb każdego z domowników. Tylko w ten sposób stworzymy wnętrze przyjazne dla nas wszystkich, w którym przez lata będziemy się dobrze czuć.

 

Wpis powstał we współpracy z MebloSfera

Piotr

One Comment

  1. Zauważyłem, że większość rozwiązań idzie w kierunku jak największego ułatwienia codziennych obowiązków. Poniekąd to dobrze, ale niedługo chyba roboty będą za nas pracować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *