0

Ekologiczne ogrzewanie domu

Istnieje wiele sposobów na ekologiczne ogrzewanie domu, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ekologiczne ogrzewanie nie ogranicza się tylko do palenia w piecach ekogroszkiem lub posiadania takich rozwiązań jak ekologiczny projekt kominka. Wiadomo, że jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż palenie zwykłym węglem, czy drewnem,ale nie należy do najskuteczniejszych. Jak można ogrzać dodatkowo dom?

Rekuperacja

Zakładanie biokominków, docieplenie domu, uszczelnianie okiem i wiele innych takich sposobów na ogrzanie domu przewinęło się w naszych mózgach, ponieważ to jedne z tych najprostszych i najbardziej znanych metod. Nie wiele osób wie o urządzeniach, które pozwalają nam zaoszczędzić ciepło. Idealnym rozwiązaniem może się okazać rekuperacja, czyli inaczej wymiana ciepłego, ale brudnego powietrza, na czyste zimne. Sposób działania takiego urządzenia jest niezwykle prosty, ponieważ urządzenie posiada w sobie dwa kanały, w których przepływa powietrze, do jednego kanału z wewnątrz budynku trafia ciepłe, ale już brudne powietrze, natomiast z zewnątrz budynku kanał pochłania zimne i czyste powietrze. W urządzeniu ciepłe powietrze oddaje ciepło zimnemu, a następnie opuszcza dom, natomiast to, które było zimne trafia do środka pomieszczenia. Dzięki tej metodzie wykorzystujemy ciepło, które już dawno nie byłoby nam do niczego potrzebne. Nadajemy ciepłu drugie życie, oraz możemy cieszyć się zaoszczędzeniem pieniędzy na paleniu w piecach.

Jest to idealna metoda na dodatkowe ogrzewanie domu, szczególnie dla osób, które mieszkają na dużym metrażu, a ogrzewanie całego domu może wykazać się kosztowne.

Albert Kosowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *