0

Jak chronić się przed wirusem?

Coraz większa liczba zarażeń przypomina nam o tym, że każdy z nas powinien pamiętać o środkach ostrożności. Pozwalają one znacznie zredukować ryzyko zakażenia, zarówno nas jak i innych osób. Jakie środki ochrony są niezbędne, a jakie są polecane aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko transmisji?

Maseczki i dystans społeczny

Obowiązkowa w wielu miejscach jest maseczka, która pozwala ograniczyć emisję wirusa a także w pewnym stopniu zmniejszyć ryzyko zakażenia. Maseczki nosimy głównie po to, aby chronić innych jeśli przypadkiem jesteśmy nosicielami wirusa. Nas może z kolei ochronić dystans społeczny, czyli zachowanie bezpiecznego odstępu od innych ludzi. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania zakażeniu wirusem.

Rękawiczki i dezynfekcja

Kolejną kwestią jest częsta dezynfekcja, która pozwoli nam na zniszczenie wirusa zanim nas zakazi. Wirus może żyć poza organizmem człowieka od kilku godzin do nawet kilku dni, dlatego dezynfekcja jest tak ważna, szczególnie w przypadku zamkniętych pomieszczeń. Można także stosować rękawiczki ochronne, aby ograniczyć kontakt naszej skóry z powierzchniami niezdezynfekowanymi, co również pomaga znacznie ograniczyć ryzyko zakażenia się wirusem.

Agata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *