0

Jak dobrać domowe ogrzewanie?

Przy wyborze ogrzewania w naszym domu, musimy w dzisiejszych czasach zwracać uwagę na kwestie ekologiczne poszczególnych rozwiązań. Podczas wyboru metody ogrzewania zwracamy również uwagę na koszty podczas eksploatacji danego rozwiązania. Jedną z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych metod ogrzewania jest ogrzewanie domu kominkiem na pellet.

Czym jest pellet?

Pellet to paliwo w postaci granulek wykonanych z odpadów powstałych w wyniku obróbki drewna. Pellet jest paliwem wysokoenergetycznym,co korzystnie wpływa na koszty podczas używania go do ogrzewania domu. Przy spalaniu pelletu powstaje znacznie mniej popiołu niż w przypadku tradycyjnego kominka na drewno. Wadą ogrzewania pelletem jest jak w przypadku każdego innego paliwa stałego, konieczność regularnego czyszczenia. Kominek na pellet dzięki wysokiej energetyczności może stać się głównym źródłem ogrzewania naszego domu, dzięki zastosowaniu systemu dystrybucji gorącego powietrza (DGP), lub zastosowaniu płaszcza wodnego, który będzie podgrzewać wodę i na przykład w jej wyniku ogrzewać podłogę w naszym domu. Nowoczesne kominki to przede wszystkim prosta obsługa, które dzięki zastosowaniu pelletu, ogranicza się do regularnego czyszczenia. Kominek na pellet czyścimy jednak rzadziej niż w przypadku tradycyjnego kominka na drewno. Pellet zajmuje również znacznie mniej miejsca, niż w przypadku gromadzenia sporej ilości drewna.

Podsumowanie

Podsumowując w przypadku wyboru ogrzewania naszego domu zdecydowanie warto zastanowić się nad wyborem kominka na pellet, który jest ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem.

Mateusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *