1

Jak promują się miasta ?

Marketing kojarzy nam się z biznesem i prowadzeniem własnego przedsiębiorstwa. Od lat jednak znacznie ewoluuje i zaczyna być stosowany nawet przez władze miast aby zachęcić do odwiedzania miasta. Takie działania nie tylko pozytywnie wpływają na postrzeganie miejscowości ale także przynoszą korzyści. Jakie więc techniki wykorzystuje się do promowania miasta ?

Organizacja eventów

To chyba najpopularniejszy sposób aby wyciągnąć mieszkańców z domu a także zachęcić osoby z okolicy do odwiedzin. Zapraszanie gwiazd, organizacja koncertów wszystko to sprawia że coraz chętniej uczestniczymy w życiu miasta. Takie działania nie tylko wpływają pozytywnie na wizerunek władz miasta ale mogą także przyczynić się do promocji miasta w całym kraju.

Inne sposoby

Mimo że eventy to najpopularniejszy sposób to nie brakuje innych możliwości. W zależności od budżetu jaki gmina chce przekazać można nawet stworzyć filmy promocyjne Śląsk, które wyświetlane w kinach zdecydowanie rozsławią miasto. Nie należy także zapominać o działaniach w internecie w końcu to najaktywniejsze medium przekazu z jakiego aktualnie korzystamy. Nie tylko jest o wiele tańsze niż telewizja ale ostatnio nawet o wiele bardziej skuteczne. Reklamy, ciekawostki czy nawet działania infduencerów mogą wpłynąć nie tylko na osoby w średnim wieku, starsze ale również na młodsze.

Sebastian

One Comment

  1. Zloty samochodowe lub konwenty to też bardzo dobry sposób na wypromowanie miasta. Przykładem jest Japfest lub PGA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *