0

Jak rolnicy dbają o swoje maszyny ?

W obecnych czasach mało kto jest w stanie wyobrazić sobię działanie rolnictwa bez specjalistycznych maszyn. Bez nich rolnictwo nie byłoby tak dobrze zorganizowane i wydajne. Rolnicy przeznaczają ogromne środki na ich zakup a następnie utrzymanie i naprawy, koszty usterek są zdecydowanie większe niż w przypadku samochodów osobowych. Mogą wynosić nawet do kilkunastu tysięcy, w zależności od rodzaju awarii, dlatego warto odpowiednio dbać o maszynę aby ich uniknąć.

Obowiązkowe działania

Maszyny rolnicze pracują w bardzo ciężkich warunkach, nawet po kilkanaście godzin dziennie, wszystko to negatywnie wpływa na ich podzespoły. Dlatego podstawą jest trzymanie pojazdów w garażach, a jeżeli nie ma do tego warunków to chociaż pod zadaszeniem. Kolejnym elementem jest wymiana oleji i innch części eksploatacyjnych. Należy pamiętać o wymianie nie tylko podstawowego oleju silnikowego ale również hydraulicznego https://www.agrioutlet.eu/pl/p/Olej-hydrauliczny-Kubota-hydraulic-oil-HV-46-5l/862

Podstawowe Zabiegi

Oczywiście nie należy zapominać o podstawowych zabiegach takich jak mycie maszyn z brudu, ziemi która po pracy dostaję się wszędzie, to mały szczegół ale może mieć złe skutki w dłuższym okresie czasu. Wszystko to zapewnia rolniką możliwość dłuższego cieszenia się sprawnym sprzętem. Jednak już dojdzie do usterki to każdy rolnik musi sam już podjąć decyzję czy wybiera oryginalne części czy tańsze zamienniki. Każdy ma swoję zdanie na ten temat dlatego nie warto wdawać się w polemikę.

Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *