0

Jak samochody nas trują?

Po drogach porusza się setki, tysiące a nawet miliony samochodów na całym świecie, a większość z nich wytwarza spaliny. Te spaliny szkodzą środowisku a także nam samym na wiele różnych sposobów. Co dokładnie znajduje się w spalinach i jak się przed tym bronić?

Powstawanie spalin

Przy spalaniu paliwa powstają spaliny, w których znajduje się wiele mniej lub bardziej szkodliwych związków chemicznych. Należą do nich między innymi tlenki węgla, tlenki azotu oraz węglowodory, które mają bardzo szkodliwy wpływ dla nas i dla środowiska. Innym gazem jest dwutlenek węgla, który odpowiada za ocieplanie klimatu. Co dokładnie możemy zrobić aby zredukować ilość tych gazów obecnych w powietrzu?

Sposoby na redukcję

Najskuteczniejszym sposobem na zastopowanie emisji tych gazów jest ograniczenie korzystania samochodu do minimum. Warto przesiąść się na publiczne środki transportu, jednak jeśli nie jesteśmy w stanie tego zrobić to warto zastosować inne sposoby. Przykładowo sprawne katalizatory https://katalysator-recycling.nl pomagają w ograniczeniu emisji tych najbardziej szkodliwych gazów. Z tego powodu muszą być one zawsze sprawne i w pełni wydajne.

Agata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *