0

Jak zadbać o kręgosłup?

Każda partia ludzkiego ciała jest tak naprawdę bardzo istotna i o każdą z nich wypadałoby dbać. Dość ważne jest jednak zwrócenie uwagi przede wszystkim na kręgosłup, który w ciągu dnia w wielu przypadkach bywa naprawdę bardzo obciążony. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że może mieć to z biegiem czasu dość poważne konsekwencje. Problemy z kręgosłupem mają zarówno osoby pracujące fizycznie i dość ciężko, ale również i te, które większość dnia spędzają na pracy biurowej.

Odpowiednia pozycja podczas pracy

Bez względu na to, jak wygląda nasza praca, zawsze powinniśmy brać pod uwagę nasz kręgosłup. W przypadku pracy biurowej istotne jest przede wszystkim odpowiednie krzesło. Dobrze, by było to krzesło, które da się odpowiednio regulować. Trzeba też pamiętać o utrzymywaniu odpowiedniej pozycji i robieniu sobie przerw. W przypadku pracy fizycznej, gdzie w grę wchodzi podnoszenie dużych ciężarów, trzeba również pamiętać o odpowiedniej pozycji ciała, tak by nie doprowadzić do poważnych urazów.

Dobrej jakości materac i poduszka

Tak się składa, że sporo dać może zakup do domu odpowiedniego materaca. Jeśli wyposażymy łóżko w ortopedyczne poduszki Qmed oraz dobrej jakości, dopasowany do ciała materac, to kręgosłup będzie miał się zdecydowanie lepiej. Takie wyposażenie musi być jednak do organizmu naprawdę dobrze dopasowany. Dobrze jest więc zwrócić się do lekarza ortopedy o pomoc.

Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *