0

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu w zimie?

Nieubłaganie szybko zbliża się zima, a z nią początek sezonu grzewczego. Setki tysięcy ludzi szczególnie mieszkających w domach jedno lub wielorodzinnych zastanawia się jak zaoszczędzić pieniądze i nie przepłacać za ogrzewanie domów. Z każdą kolejną zimą cena opału wciąż rośnie przez co jesteśmy narażeni na coraz większe koszta utrzymania naszych domów szczególnie w porze zimowej. Jak możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu naszych domów?

Sposoby na zatrzymanie ciepła w domu

Istnieje wiele sposobów na zatrzymanie ciepła w domach, jednym jest docieplenie domu, jednak nie każdego stać na wydanie dużych sumy pieniędzy na materiały tym bardziej na ekipę budowlaną, która się tym zajmie. W niektórych domach zabezpiecza się okna specjalnymi uszczelkami, ponieważ jak wiadomo duża cześć ciepłego powietrza ucieka właśnie przez powietrza na zewnątrz budynku. W niektórych domach zakładane są kominki, które docieplają dane pomieszczenia, ale do nich także jest potrzebny opał ( w zależności od rodzaju kominka). Niektórzy także zamiast używać zwykłego węgla, czy drewna palą w piecach ekogroszkiem, a ten z kolei ma dłużej utrzymywać ciepło, ma być bardziej wystarczalny, oraz ma zmniejszyć emisję zanieczyszczeń. Jednak spora ilość osób nie daje zdaje sprawy z tego, że istnieją urządzenia, które są przeznaczone do docieplania domu, a jednym z tych urządzeń jest urządzenie rekuperacji.

Rekuperacja

Urządzenie rekuperacji to nic innego jak wykorzystywanie brudnego nie potrzebnego ciepła. Urządzenie posiada w sobie dwa kanały, w jednym płynie ciepłe, ale brudne powietrze pochodzące z wewnątrz budynku, a w drugim zimne, ale czyste z zewnątrz. Brudne powietrze oddaje swoje ciepło czystemu, a następnie opuszcza budynek, natomiast zimne, już ocieplone wpływa do wnętrza budynku. Dzięki tej metodzie oszczędzamy na opale, ponieważ wykorzystujemy ciepło, które normalnie było by dla nas szkodliwe, a w ten sposób nadajemy mu drugie życie.

Daniel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *