0

Jak zbudować szczęśliwy związek?

W pewnym momencie życia, gdy stajemy się bardziej dojrzali, zadajemy sobie pytanie: jak zbudować szczęśliwy związek?  W dobie niespodziewanych dzieci, niechcianych ślubów, czy da się jeszcze stworzyć wartościową relację?

O związek, a tym bardziej małżeństwo, należy dbać każdego dnia. Poczynając od początku. Co jeśli początki są trudne? Na przykład dziewczyna zaszła w ciążę, a chłopak każe jej zrobić badana na ojcostwo? Jest to już poważna próba zaufania. Chłopak pokazuje, że nie ufa i nie szanuje swojej partnerki. Dziewczyna z kolei w sytuacji, gdy pragnęła wsparcia, a została odrzucona, również traci zaufanie. Czeka ich ciężka, mozolna praca. Najpierw należy się wzajemnie przeprosić, a potem każdego dnia odbudowywać to, co stracone.

spacer (sxc.hu)

spacer (sxc.hu)

Mężczyzna w tej sytuacji powinien nie tylko słowami, ale głównie gestami i czynami potwierdzać swoją miłość i oddanie kobiecie. Kobieta powinna natomiast starać się nie rozpamiętywać złych chwil, jak to ma w zwyczaju. Pamiętajcie, że wybraliście siebie mimo wszystko. To znaczy, że żałujecie tych krzywd i jesteście gotowi wybaczyć sobie i sobie wzajemnie.

Nie dajcie się ponosić negatywnym emocjom. Obserwujcie swoje zachowania i wyłapujcie te niekorzystne. Przemyślcie je i zastanówcie się jaką budującą reakcją zastąpić tę niszczącą. Na przykład  w miejsce krzyku można policzyć do dziesięciu, wziąć kilka oddechów lub w skrajnych przypadkach, wyjść z domu, aby odizolować się od napięcia i wyciszyć emocje. Wszystkie roszczenia zastąpcie komunikacją, zasadą partnerstwa, a nie postawą „należy mi się”. Problemy i małe konflikty rozwiązujcie na bieżąco, zanim urosną do rangi kryzysu.

Piotr

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *