0

Katalizator – czy wycinać?

Jednym z podstawowych zadań katalizatora samochodowego jest oczyszczanie spalin ze szkodliwych związków chemicznych. Jednak niektórzy twierdzą, że jego usunięcie może poprawić osiągi samochodu. Z tego powodu zastępują go strumienicą lub kawałkiem rury. Czy mają oni rację i czy tak zmodyfikowany samochód może poruszać się po drogach?

Poprawa osiągów

Wiele osób pasjonujących się samodzielnym tuningiem samochodów myśli, że zastąpienie katalizatora zwiększy osiągi. Jednak w wielu przypadkach może to pogorszyć działanie samochodu i zmniejszyć jego osiągi. Ponadto, tak zmodyfikowany samochód nie będzie dopuszczony do ruchu, gdyż każdy samochód musi spełniać odpowiednie wymogi dotyczące spalin. Brak katalizatora spowoduje zbyt duże stężenie szkodliwych środków chemicznych.

Zatem nigdy nie usuwać katalizatora?

Wycinanie katalizatora jest dopuszczalne jedynie w przypadku wymiany zużytego katalizatora na nowy. Katalizator, jak większość części samochodowych ulega zużyciu, więc co jakiś czas trzeba go wymienić. Jeśli chodzi o zużyty katalizator, to możemy go sprzedać do skupu katalizatorów https://unimetalrecycling.pl. Takie firmy odzyskują metale szlachetne z takich katalizatorów, więc chętnie przyjmą każde ich ilości, a my będziemy mieli zwrot części środków na nowy katalizator.

Albert Kosowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *