1

Kobiety liczą czas inaczej…

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się spojrzeć w pracy na zegarek? Była 9:01. Po piętnastu minutach znów zerkasz – 9:03. Jak to możliwe? I… jak to możliwe, że kiedy się szykujesz do wyjścia musisz wciąż krzyczeć: „nie będę ci znów co pół godziny tłumaczyć, że będę gotowa za pięć minut!”. Ach… kobiece pięć minut. Któż z nas go nie kocha? Z pewnością mężczyźni. Co gorsza, wszystkie magazynyo modzie i urodzie zapewniają, że w tym czasie można zrobić się na prawdziwe bóstwo. Bóstwo może nie powstanie w tym czasie, jednak my podpowiemy ci, na co zwrócić uwagę, kiedy masz rzeczywiste pięć lub piętnaście minut do przekroczenia progu domu.

Gdy masz (prawdziwe) pięć minut…

zegar (sxc.hu)

zegar (sxc.hu)

Czas to pieniądz, dlatego każda sekunda jest na wagę złota. W tym czasie nie zrobisz zbyt wiele. Jesteś szczęściarą, jeśli masz nałożony makijaż lub umyłaś wcześniej włosy. Jeśli jednak nie – nie panikuj. Najpierw się umaluj, by później, w pośpiechu, nie pobrudzić bluzki podkładem lub pudrem. Masz suchy szampon pod ręką? Użyj go. Jeśli nie, lekko posyp włosy pudrem transparentnym i zwiąż je w koński ogon. Niestety nie masz też czasu na ślęczenie przed szafą. Postaw więc na prosty T-shirt i jeansy. Całość dopełnij rzucającymi się w oko dodatkami.

Gdy masz 15 minut…

Jesteś szczęściarą, ale nie zapominaj, że to wciąż mało czasu. Możesz lekko doszlifować swój wygląd – bronzer, kreska na oku, kolorowa pomadka. Jeśli umiesz sprawnie posługiwać się konturówką lub eyelinerem, jesteś w domu. Jeśli nie, postaw na bardziej dopracowaną fryzurę. W kilka dodatkowych minut możesz stworzyć ładnego koczka lub delikatne upięcie z tyłu głowy.

Piotr

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *