1

Kredyty i pożyczki – jak to z nimi jest?

Pożyczki pojawiają się w naszym życiu na każdym kroku. Chodzi głównie o ich reklamy, które są absolutnie wszędzie. Wydaje się to delikatnie podejrzane, ponieważ jaka firma może mieć zysk na pożyczkach. Okazuje się że może, ponieważ trzeba oddać zawsze troszkę więcej. To oczywiście nie stanowi jakiegoś większego problemu, ponieważ pożyczki zawsze były i będą przydatne. Nieraz zdarza nam się awaria jakiegoś urządzenia, a tego przecież nie można przewidzieć. W tym wypadku dobrym pomysłem będzie zaciągnięcie jakiejś małej pożyczki, bo przecież awarie to zazwyczaj koszt około kilkuset złotych. Oddanie tych pieniędzy też nie będzie jakimś wyzwaniem.

Firmy pożyczkowe

Najbardziej popularne w naszym kraju są pożyczki „chwilówki”. To najlepszy sposób aby otrzymać pieniądze nawet w kilkanaście minut. To może nam pomóc zwłaszcza w nagłych wypadkach gdy potrzebna jest szybko mała ilość gotówki. Te pożyczki zazwyczaj nie przekraczają progu 1000zł. Cała zasada polega na tym, żeby udzielić pożyczki jak najszybciej. Termin oddania to maksymalnie rok, ale jest w tym haczyk. Często trzeba oddać nawet 20% więcej, bo tak to już działa. Warto się zastanowić jak dużo firma może zarobić, gdy takich klientów jest więcej. Wszystko wskazuje na to, że warto skorzystać z takiej pożyczki w nagłych wypadkach, ale nie należy ich brać bez uprzedniego zastanowienia się, ponieważ trzeba jednak mieć tą pewność że jesteśmy w stanie oddać pieniądze.

pieniądze (pixabay.com)

Kredyty

Kredyty udzielane są zazwyczaj w bankach. Nie jest to takie proste jak w przypadku szybkich pożyczek. Tutaj kwoty są o wiele wyższe i są wskazane na konkretne cele. Dużo ludzi decyduje się wziąć kredyt na samochód lub na dom. To dwa najczęściej wybierane cele i bardzo odpowiedzialne cele. Jak wiadomo, koszt nowego samochodu to kilkadziesiąt tysięcy złotych a domu to kilkaset. Tak wysokie kredyty wiążą się z odpowiednio długą umową, bo mało kto jest w stanie spłacić tyle pieniędzy w krótkim czasie. To może być wyjątkowo problematyczne bo przez cały okres trwania kredytu może się naprawdę wiele wydarzyć. Jeżeli pojawi się zbyt długi okres, w którym nie będziemy w stanie spłacać kredytu to zostanie wszczęte postępowanie sądowe. Ostatecznie do naszych drzwi może zapukać komornik sądowy Kraków. Dlatego właśnie w kwestii kredytów trzeba uważać i solidnie się nad tym zastanowić.

Piotr

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *