1

Kupowanie używanych samochodów

Kupowanie samochodu jest dla wielu osób dość sporym wyzwaniem. Z reguły nie łatwo jest znaleźć wymarzoną ofertę, ponieważ większość pojazdów w interesującym nas przedziale cenowym posiada szereg wad, które dyskwalifikują je w naszych oczach. Z reguły jest to duży przebieg, widoczne zniszczenia karoserii czy też nieścisłości w dokumentacji. Wiele osób próbuje sprzedać samochód najdrożej jak to możliwe i przez to posuwa się również do oszustw – niektóre z nich bardzo trudno jest wykryć i możemy być nieświadomi tego, ze kupujemy coś w tak złym stanie. Oczywiście jest to oszustwo i możemy dochodzić swoich racji w sądzie. Większość osób będzie chciała jednak uniknąć takich sytuacji i po prostu kupić taki samochód, który będzie funkcjonował w odpowiedni sposób. Dlatego podczas zakupu warto mieć oczy szeroko otwarte, aby wykryć potencjalne próby oszustwa. Jedną z takich rzeczy będzie chociażby sprawdzenie czy stan samochodu zgadza się z tym co zostało umieszczone w ogłoszeniu.

Samochód

Jeżeli w jego treści jest, że samochód posiada zapasowe koła to tak powinno być też w rzeczywistości. Jeżeli będzie go brakowało to będziemy mogli albo zrezygnować z zakupu, albo też utargować cenę, która będzie mniejsza o kwotę, która potrzebna będzie na zakup zapasowego koła. Podobnie postępujemy ze wszystkimi innymi rzeczami – w szczególności sprawdzamy czy pojazd posiada wszystkie niezbędne dokumenty. Powinniśmy uważać na wszystkie samochody, które sprowadzone zostały z zagranicy – często są one w naprawdę złym stanie i kupowanie ich jest nierozsądne. Oczywiście nie jest to też zasadną – zdarzają się samochody, które pochodzą zza granicy są w naprawdę dobrym stanie. Są to jednak sporadyczne przypadki i raczej powinniśmy podchodzić do tego z pewną rezerwą.

Kupowanie samochodu zawsze jest ryzykowne (sxc.hu)

Kupowanie samochodu zawsze jest ryzykowne (sxc.hu)

Sprawność pojazdu

Samochód powinien zostać obejrzany z każdej strony. Szukajmy przede wszystkim śladów, które mogłyby świadczyć, ze jest to pojazd powypadkowy. Niekiedy bardzo łatwo jest to przeoczyć, a sprawność takiego pojazdu jest o wiele mniejsza. Powoduje to chociażby problemy mechaniczne, które stale będziemy musieli naprawiać i wydawać dodatkowe kwoty na jego utrzymanie. Warto sprawdzić grubość lakieru za pomocą specjalnego miernika. W ten sposób można się przekonać czy pojazd był robiony czy też nie. Jeżeli okaże się, że tak to powinniśmy jak najszybciej wycofać się ze swojej oferty zakupu.

Wojciech

One Comment

  1. Uważajmy na to co kupujemy, może okazać się, że nie jest w takim stanie jakbyśmy sobie życzyli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *