2

Masaż hawajski, czyli lomi lomi

Po świecie rozpowszechniło się wiele rodzajów masaży, które pochodzą z Dalekiego Wschodu lub z egzotycznych wysp jak Bali lub Hawaje. Z tej ostatniej wyspy pochodzi bardzo popularny w Polsce rodzajów masaży. Czym charakteryzuje się masaż lomi lomi i jak się go przeprowadza?

Czym jest masaż lomi lomi?

Ten hawajski masaż ma setki lat, przekazywany z pokolenia na pokolenie i jest integralną częścią kultury wyspy. Rozwinęło się kilka rodzajów masażu lomi lomi, z którego najbardziej znany jest masaż lomi lomi nui, zwany także masażem świątynnym. Był on stosowany w specjalnych okazjach, aby wspierać ważne osobistości w podejmowaniu istotnych decyzji. W dzisiejszych czasach taki masaż jest dla nas dostępny w profesjonalnych salonach masażu.

Jak się przeprowadza taki masaż?

Masaż lomi lomi polega na ugniataniu i głaskaniu całego ciała z wyłączeniem stref intymnych. Jest on wykonywany głównie przedramionami, masażysta robi długie i płynne ruchy aby wprowadzić osobę masowaną w stan głębokiej relaksacji. Taki masaż pozytywnie wpływa na nasz organizm, między innymi poprzez redukcję stresu, zmniejszenie bólu mięśni czy przyspieszenie przemiany materii.

Grzesiek

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *