1

Masaż hawajski, czyli lomi lomi

Po świecie rozpowszechniło się wiele rodzajów masaży, które pochodzą z Dalekiego Wschodu lub z egzotycznych wysp jak Bali lub Hawaje. Z tej ostatniej wyspy pochodzi bardzo popularny w Polsce rodzajów masaży. Czym charakteryzuje się masaż lomi lomi i jak się go przeprowadza?

Czym jest masaż lomi lomi?

Ten hawajski masaż ma setki lat, przekazywany z pokolenia na pokolenie i jest integralną częścią kultury wyspy. Rozwinęło się kilka rodzajów masażu lomi lomi, z którego najbardziej znany jest masaż lomi lomi nui, zwany także masażem świątynnym. Był on stosowany w specjalnych okazjach, aby wspierać ważne osobistości w podejmowaniu istotnych decyzji. W dzisiejszych czasach taki masaż jest dla nas dostępny w profesjonalnych salonach masażu.

Jak się przeprowadza taki masaż?

Masaż lomi lomi polega na ugniataniu i głaskaniu całego ciała z wyłączeniem stref intymnych. Jest on wykonywany głównie przedramionami, masażysta robi długie i płynne ruchy aby wprowadzić osobę masowaną w stan głębokiej relaksacji. Taki masaż pozytywnie wpływa na nasz organizm, między innymi poprzez redukcję stresu, zmniejszenie bólu mięśni czy przyspieszenie przemiany materii.

Grzesiek

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *