1

Metrolog w przemyśle

Pomiary są wykonywane niemal w każdej gałęzi przemysłu, a wszelkiego rodzaju pomiarami zajmuje się dziedzina nauki nazywana metrologią. Z tego powodu metrolog w przemyśle ma szereg zadań, które pozwalają na prawidłowe działanie wielu gałęzi przemysłu. Czym dokładnie zajmuje się metrologia i metrolog w przemyśle?

Metrologia i zadania metrologa

Zgodnie z definicją metrologia to nauka zajmująca się dokonywaniem pomiarów oraz interpretacją uzyskanych wyników. Jest to niezwykle ważne, gdyż w przemyśle mierzy się cały szereg miar, między innymi długości, głębokości czy gęstości. Zadaniem metrologa w przemyśle jest konserwacja i wzorcowanie https://metrica.com.pl/ przyrządów pomiarowych, które są wykorzystywane w pomiarach w wielu różnych gałęziach przemysłu. Nie są to jednak jedyne zadania, które wykonuje metrolog.

Metrologia przemysłowa

Metrologia przemysłowa to wszystkie usługi i badania, które są wykonywane przez metrologów w przemyśle. Do najważniejszej kwestii metrologii przemysłowej zalicza się wspomniane już wzorcowanie przyrządów pomiarowych, które polega na testowaniu danego przyrządu, czy pokazywane przez niego wartości są prawidłowe. Metrolog może też prowadzić szkolenia w zakresie obsługi przyrządów pomiarowych, aby zwiększyć wiedzę pracowników i zwiększyć ich wydajność.

Mateusz

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *