1

Na co uważać przy zakupie samochodu używanego ?

Zakup nowego samochodu powinien kojarzyć się z miłym przeżyciem szczególnie dla fanów motoryzacji, niestety jednak w przypadku zakupu samochodu używanego zdarza się, że jest całkowicie odwrotnie. Można powiedzieć że jest to wręcz droga przez mękę. Dlaczego tak jest ? Jakie pułapki czekają na kupców ?

Na co zwrócić uwagę ?

1. Przeglądanie ogłoszeń

Niestety już na samym początku należy szczególnie uważać, większość osób chcących sprzedać swój pojazd będzie opisywać go w samym superlatywach często nie wspominając o wadach.
Jeżeli znajdziemy już interesujące ogłoszenie warto zadzwonić do właściciela dopytać o wszystkie szczegóły, sprawdzić numer Vin dzięki czemu dowiemy się coś więcej o historii tego pojazdu. Warto też ustalić kwotę maksymalną, którą chcemy przeznaczyć na auto. Należy jednak pamiętać że zakup samochodu to także koszty napraw czy ubezpieczenia.

2. Oględziny samochodu
Warto wziąć ze sobą drugą osobę nawet jeśli znamy się na motoryzacji gdyż kupując samochód często kierujemy się emocjami przez co umyka nam wiele podstawowych spraw. Jeżeli już jesteśmy gotowi na zakup warto za zgodą zgodą właściciela sprawdzić auto dokładnie u mechanika. Dzięki temu nie tylko dowiemy się o usterkach, które ciężko dostrzec ale także będziemy mogli wynegocjować lepszą cenę. Często zdarza się szczególnie w samochodach sprowadzanych z zza granicy że pozbawione są części np katalizatora. Wystarczy spojrzeć na ceny https://katalizatorychrzanow.pl/cennik/ aby zrozumieć dlaczego ten proceder jest taki popularny.

Piotr

One Comment

  1. Polecam zakup pierwszego samochodu jako używany. Ani nie szkoda obić, a człowiek dowie się więcej gdy musi sam naprawić samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *