1

Najlepszy sprzęt muzyczny dla dzieci.

Wiele mam, które mają dzieci w wieku siedmiu lat zastanawia się na jakie lekcje dodatkowe posłać swoje dzieci. Niedawno zaczął się nowy rok szkolny więc najwyższa pora, by zapisać dzieci na dodatkowe zajęcia.  Oczywiście korepetycje z lekcji podstawowych są już ustalone od poniedziałku do piątku, ale pamiętajmy również, że dziecku należy się też zabawa. Najlepsza jest ta, dzięki której nasze pocieszy się czegoś nauczą, czyli dodatkowe lekcje muzyki lub tańca.

Przy wyborze lekcji muzyki zastanawiamy się, który sprzęt muzyczny będzie najlepszym dla naszego malca.

To jeden z najbardziej popularnych instrumentów na początku kariery muzycznej. Chyba każdy miał w swojej szkole lekcję gry na flecie. Jest to świetny pomysł jeśli dziecko kompletnie nie wie jaki instrument najbardziej go pociąga.  Dodatkowo, ten instrument jest bardzo prosty w nauce, dlatego też dziecko szybko zobaczy swoje sukcesy, które zaczną go motywować do dalszej nauki.

Instrument klawiszowy.

Pianino czy keyboard to jedne z najbardziej popularnych sprzętów muzycznych. Dzieci lubią na nich grać ponieważ są bardzo proste w obsłudze. Wystarczy jeden dotyk, a sprzęt wydaje z siebie dźwięk. Jeśli dziecko marzy o nauce na instrumencie klawiszowym musimy nauczyć go przede wszystkim wytrwałości, ponieważ gra nie należy do najprostszych, szczególnie na fortepianie. Dodatkowo warto wspomnieć, że renowacja fortepianów nie jest tak droga, jak mogłaby się wydawać.

Instrument strunowy.

Gitara to chyba jeden z najbardziej ulubionych sprzętów chłopców. Szczególnie, gdy jego ojciec grał również na tym instrumencie. Proste chwyty brzmią zachwycająco i motywują do poznawania kolejnych. Chociaż gra na gitarze to dość duży wysiłek, motywacja dziecka jest tutaj najważniejsza. Drugą ważną sprawą jest to, że gitarę można zabrać dosłownie wszędzie.

sxc.hu

sxc.hu

Instrument dęty.

To wyższa szkoła jazdy. Porównując trąbkę do fletu to dwa różne światy. Aby dziecko mogło zacząć naukę na takim instrumencie niezbędne jest rozpoznanie zdrowotne. Bowiem, by grać na klarnecie czy flecie poprzecznym potrzebna jest określona objętość płuc, by dźwięki mogły być wystarczająco długie.

Piotr

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *