1

Naturalne metody leczenia

Medycyna rozwijała się przez setki lat, rozpoczynając od najbardziej prymitywnych lekarstw aż do dzisiejszych zaawansowanych antybiotyków i zabiegów. Jednak nawet w dzisiejszych czasach korzysta się z niektórych naturalnych metod leczenia, które były stosowane setki lat temu. Jakie sposoby leczenia się stosuje?

Akupunktura

Należy pamiętać, że medycyna naturalna nie wystarczy do leczenia poważnych chorób, w takim wypadku trzeba bezwzględnie słuchać lekarza. Medycyną naturalną można leczyć umiarkowany ból oraz codzienne dolegliwości. Przykładem może być akupunktura lub akupresura, które polegają na nakłuwaniu lub naciskaniu specjalnych punktów na ciele. Choć z medycznego punktu widzenia ich działania nie są udowodnione, to są często stosowane przy niewielkich bólach.

Masaże

Kolejnym sposobem naturalnego leczenia jest masaż, który jest stosowany przez wiele setek lat w różnych kulturach. Inaczej niż w przypadku wyżej wymienionych praktyk, medycyna potwierdza pozytywne działanie masażu, który jest wykorzystywany przy rehabilitacji, w sporcie i w celu relaksu. Profesjonalnych masaży relaksacyjnych można doświadczyć w salonach masażu https://salonmandala.pl/salony/salon-mandala-warszawa/, a masaże lecznicze są stosowane najczęściej przy rehabilitacji i są wykonywane przez fizjoterapeutów.

Albert Kosowski

One Comment

  1. Jeśli leczenie to tylko naturalne! Ja tam jeszcze często pójde sobie do wróżki odblokować sobie czakry 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *