0

Niebezpieczeństwa związane ze sterydami

Sportowcy różnych dziedzin ciężko pracują na swoje sukcesy, a dzięki odpowiednim planom treningowym oraz zindywidualizowanej diecie ich organizmy są w stanie radzić sobie bardzo dobrze. Jednak niektórzy początkujący sportowcy starają się iść na skróty i szukają środków, które pomogą im w szybki sposób zwiększyć wydolność.

Czym są sterydy?

Sterydy to specjalne środki, które są wykorzystywane w leczeniu różnego rodzaju poważnych schorzeń, jednak niektórzy decydują się na korzystanie ze sterydów jako suplementy w treningu. Choć różnego rodzaju suplementacja, na przykład boostery testosteronu, jest legalna i bezpieczna, to suplementacja sterydami niesie szereg niebezpiecznych efektów ubocznych. Co zalicza się do tych efektów ubocznych?

Efekty uboczne

Sterydy anaboliczne pozwalają zwiększyć siłę i masę mięśniową, jednak jest to okupione poważnymi efektami ubocznymi. Sterydy tego typu wpływają bardzo negatywnie na pozostałe organy. Jednak wpływają one nie tylko na organizm początkującego sportowca, ale także na jego psychikę. Osoba korzystająca z takich sterydów staje się bardziej agresywna. Z tego powodu sterydy są zakazane w każdym sporcie, a osoby początkujące zdecydowanie nie powinny z nich korzystać.

Grzesiek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *