0

Niezbędny ubiór u laboranta

Praca w laboratorium może przybierać bardzo różne formy, od badania różnego rodzaju próbek aż po opracowania nowych leków. Jednak niezależnie od profilu pracy w laboratorium pracownik musi mieć odpowiednie ubranie robocze. Jak wygląda ubranie robocze u laboranta i dlaczego jest ono ważne?

Odpowiednie obuwie

Pierwszym elementem ubioru, który jest ważny u osoby pracującej w laboratorium jest obuwie medyczne. Powinno być ono przede wszystkim wygodne, gdyż laborant spędza sporo czasu na nogach, więc buty po prostu muszą być komfortowe. Ponadto obuwie tego typu musi być proste w odkażaniu, gdyż należy często przeprowadzać ten proces w celu pozbywania się groźnych zarazków i bakterii.

Odzież medyczna

Kolejnym niezbędnym elementem ubioru u laboranta jest odpowiedniej jakości odzież medyczna. Powinna być ona wygodna w użytkowaniu i trwała, gdyż używa się jej dość często. Powinna być ona również odporna na odkażanie, gdyż podobnie jak obuwie musi być ona regularnie poddawana temu procesowi. Odzież i obuwie są najważniejsze w ubiorze laboranta, dzięki nim może pracować bez ryzyka zakażenia samego siebie lub próbek.

Mateusz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *