1

O czym trzeba pamiętać przy otwieraniu firmy?

Własna firma to ogrom obowiązków i każdy początkujący przedsiębiorca zdaje sobie z tego sprawę. Początki są bardzo ciężkie, ponieważ nie mamy tej pewności, że zyski będą wystarczająco wysokie, a nasze doświadczenie jest bliskie zera. W każdym razie dużą uwagę trzeba zwrócić na wszelkiego rodzaju formalności. Dokumentowanie wszystkiego zapewni nam spokój, nawet jeśli ktoś będzie chciał wejść z nami na wojenną ścieżkę. To bardzo częsta taktyka firm i przedsiębiorców, którzy chcą coś wyłudzić. Całą dokumentację trzeba także przechowywać w bezpiecznym miejscu. Jest jeszcze kilka rzeczy o które trzeba zadbać, aby wszystko się powiodło i działalność miała chociaż przez jakiś czas duże szanse.

Biznesplan

Dobry biznesplan jest podstawą każdej działalności. Zapewnia on dokładnie zaplanowane działania na poszczególny czas funkcjonowania firmy. Będzie poruszał nawet temat inwestycji, które zamierzamy wykonać i jaki efekt one przyniosą. Biznesplan powinien przewidzieć praktycznie wszystko i przeanalizować czy firma jest w stanie zarobić wystarczająco dużo. Trzeba również pamiętać, że po dwóch latach podatek wzrasta do ponad 1000zł, a to dość ważna kwestia przy prowadzeniu własnej działalności. Plan ten także musi uwzględniać konkurencję, przychody, rozchody czy nawet pensje wyznaczane dla pracowników. Gdy wszystko będzie rzetelnie napisane, to można taki plan skierować do urzędu pracy i w ten sposób mamy szansę na otrzymanie dotacji. Dotacja to zazwyczaj kilkadziesiąt tysięcy złotych, które można przeznaczyć na dowolny cel w firmie.

biznesplan (pixabay.com)

Akcja promocyjna

Start nowej działalności to idealny czas na urządzenie akcji promocyjnej. Ma ona na celu przyciągnąć pierwszych klientów i zachęcić do dalszej współpracy. Im lepiej wykonana akcja, tym więcej klientów przyjdzie, a to znowu niesie całkiem spory zarobek. Na akcję promocyjną będzie składać się kilka działań. Podstawą będzie obniżenie cen na start i rabaty na różne zakupy. Do tego można dołączyć takie atrakcje jak hostessy https://www.shepromotion.pl/pl/hostessy-kielce/ . Będą one przyciągać kolejnych klientów i dokładnie informować o całej działalności firmy. Można jeszcze uwzględnić różnego rodzaju konkursy dla młodszych klientów, które będą swego rodzaju atrakcją. Zasada jest całkiem prosta, a wszystko ma przyciągnąć jak najwięcej klientów.

Wojciech

One Comment

  1. Otwieranie firmy to naprawde wielka odpowiedzialność, nie można zawieść ludzi którzy dla Ciebie pracują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *