0

Obuwie zwykłe a obuwie medyczne

Na rynku mamy dostępnych całą masę obuwia o różnych rozmiarach, kształtach i wzorach. Jednak dlaczego gdy idziemy do przychodni czy do szpitala to personel medyczny nosi obuwie bardzo podobne do siebie? Jakie są różnice pomiędzy zwykłym obuwiem a obuwiem medycznym?

Wygoda

Pierwszą kwestią, o jakiej należy pamiętać to to, że lekarze, pielęgniarki i inny personel medyczny spędzają bardzo dużo czasu na nogach. Obuwie medyczne jest stworzone w taki sposób, aby było jak najbardziej wygodne i zdrowe dla stóp podczas wielogodzinnych dyżurów. W takim obuwiu noga lekarza układa się naturalnie i wygodnie, przez co nie ma ryzyka dla zdrowia podczas korzystania z nich.

Czystość

Kolejną kwestią związaną z obuwiem medycznym jest oczywiście fakt, że osoby je noszące pracują w szpitalach i przychodniach lekarskich, czyli tam gdzie wymagana jest bezwzględna higiena. Obuwie medyczne różni się od zwykłego obuwia także tym, że dużo łatwiej jest je dezynfekować i czyścić, co jest bardzo ważne w tej branży. Takie obuwie występuje w paru rodzajach, jednak w tym przypadku funkcjonalność jest dużo ważniejsza niż wygląd.

Daniel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *