0

Opony rowerowe o wzmocnionej wytrzymałości

Opony są w rowerze jednym z istotniejszych. To od nich w dużej mierze zależy przyczepność roweru, a co za tym idzie bezpieczeństwo rowerzysty. Rodzajów opon rowerowych jest tak naprawdę niezliczona ilość. Poszczególne opony różnić się mogą od siebie jakością wykonania, wytrzymałością, odpornością, na ścieranie, czy warunkami, w których najlepiej jest z nich korzystać. Nie wszystkie opony nadają się bowiem do jazdy w dosłownie każdych warunkach, choć istnieją oczywiście modele dość uniwersalne, które spisują się nie najgorzej zarówno na drogach asfaltowych, jak i tych, które pokryte są kamieniami i piaskiem. Osoby, które regularnie jeżdżą na rowerze, dbają o wykorzystywany przez siebie sprzęt i które naprawdę miłują się w jeździe rowerowej, starają się inwestować w poszczególne elementy, by rower doskonale nadawał się do jazdy w niemal każdych warunkach. Czym jednak powinny charakteryzować się opony, które wykorzystywane są do jazdy w nieco bardziej ekstremalnych warunkach?

Rower (pixabay.com)

Opony wzmacniane – co zapewnia im większą wytrzymałość?

Opony są wzmacniane na różne sposoby i w bardzo różnym celu. Najczęściej jednak wykonuje się specjalne wzmocnienia, by opona była w stanie służyć długo i była dużo bardziej odporna na przebicia, które nie są niczym przyjemnym. Nie ma bowiem skutecznego sposobu na to, by szybko i sprawnie naprawić przebitą oponę. Często trzeba na to trochę czasu, którego w czasie jazdy terenowej może zabraknąć. Nikt raczej nie miałby ochoty czekać dużo czasu na to, aż klej który posłużył do zalepienia dziury wyschnie. Opony takie jak schwalbe land cruiser są wykonane w sposób naprawdę bardzo solidny. Rowertour zapewnia naprawdę wysoką jakość wykonania. Opony wzmacniane bardzo często posiadają warstwy wykonane przede wszystkim z wytrzymałego kevlaru. Jest to materiał sztuczny, wykorzystywany w rowerach do wzmacniania nie tylko opon, ale i wielu innych elementów.

Do jazdy w jakich warunkach nadają się takie opony?

Rodzaje opon, do których wykonania wykorzystano między innymi kevlar nadają się tak naprawdę do jazdy w przeróżnych warunkach. Można więc spokojnie nazwać takie opony mianem uniwersalnych. Doskonale trzymają się one nawierzchni asfaltowych, czy betonowych, ale mogą również być wykorzystywane do jazdy w terenie, co niejednokrotnie jest dość wymagające. Takie opony dodatkowo wcale nie są bardo drogie. Poszczególne ich rodzaje dostać można już za kilkadziesiąt złotych. Jest to z pewnością dobra inwestycja, ponieważ umiejętnie wykorzystywane opony służyć mogą naprawdę wiele lat. Dodatkowo dzięki wzmocnionej warstwie wykonanej z kevlaru, prawdopodobieństwo przebicia dętki będzie nieporównywalnie niższe. Dla wielu osób jest to niezwykle istotne, dlatego takie opony są kupowane przez miłośników jazdy rowerowej naprawdę bardzo często.

Albert Kosowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *