0

Pierwsza pomoc na szlaku

Podróżowanie i odwiedzanie nowych miejsc jest z pewnością bardzo interesującym hobby, jednak należy zachować ostrożność w jego trakcie. Czasami mogą wydarzyć się sytuacje, gdzie my albo inny podróżujący będzie potrzebował pomocy, a tylko my będziemy w pobliżu. W jaki sposób pomóc?

Zapewnienie pomocy

Pierwszą rzeczą, którą zdecydowanie warto zrobić jest wołanie o pomoc. Jeśli tylko mamy telefon i zasięg, to trzeba jak najszybciej zadzwonić po pomoc. Szybka pomoc jest ważna szczególnie w przypadkach zagrożenia życia. Gdy już zadzwoniliśmy po pomoc lub nie mamy takiej możliwości to należy przystąpić do udzielania pierwszej pomocy, pod warunkiem że nam to nie zagraża.

Apteczka i pomoc

Każdy podróżnik powinien mieć ze sobą apteczkę, która pozwoli na udzielenie podstawowej pierwszej pomocy. Powinna ona zawierać akcesoria medyczne takie jak bandaże, rękawiczki ochronne czy inne rzeczy, które mają na celu pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa osobie rannej. Należy podkreślić, że apteczka nie powinna zawierać leków, gdyż ich podawanie przez osobę niedoświadczoną może dać więcej krzywdy niż pożytku.

Albert Kosowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *