2

Pierwsze kroki w stronę inwestora giełdowego

Wszyscy ludzie marzą o bogactwie, luksusie, swojego rodzaju hedonizmie. Chcieliby oni przy minimalnym wysiłku mieć imponujący rezultat finansowy. Idealnie by było zarobić dużo łatwo i szybko. Niestety jest to trudne do wykonania, choć nie niemożliwe. Dlatego tak wiele osób, a zwłaszcza młodych decyduje się na granie na giełdach internetowych. Inwestują oni w opcje, waluty licząc na to, że w dnia na dzień staną się „Wilkami z Wallstreet”. Co warto zrobić, zanim rozpocznie się przygodę z giełdą?

euro(sxc.hu)

euro(sxc.hu)

Po pierwsze: Poznaj giełdowy tezaurus

Zanim wejdziesz w świat inwestowania online, upewnij się, że doskonale znasz panujący w nim język. Technolekt giełdowy nie należy do najłatwiejszych. Poznanie go pozwoli Ci szybciej zorientować się i osiągać lepsze wyniki. Bez znajomości podstawowych pojęć: broker, opcje call, opcje put, sygnały forex, inwestowanie na giełdzie może okazać się trudne, o ile nie niemożliwe.

Po drugie: załóż konto demo

Początki zazwyczaj nie są łatwe. Dlatego warto założyć najpierw konto demo, gdzie zapoznasz się z panującymi na runku zasadami, nie tracąc jednocześnie realnych pieniędzy. Pomoże Ci ono również stworzyć własne skuteczne strategie giełdowe, które będziesz mógł sprawdzić nie tracąc ani grosza!

Po trzecie: zacznij powoli

Aby osiągnąć sukces na giełdzie, potrzeba szczęścia, intuicji, ale przede wszystkim wiedzy i doświadczenia. Dlatego na początku warto inwestować małe kwoty aby zapoznać się z funkcjonowaniem prawdziwej giełdy. Uchroni to nie wprawionych inwestorów od stracenia dużych sum pieniężnych.

Piotr

2 Comments

  1. Nie wiem czy podjąłbym się gry na giełdzie, według mnie ryzyko jest za duże, szczególnie jeśli dochody nie są bardzo wysokie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *