0

pierwszy trening najtrudniejszy!

Bardzo mnie cieszy obecna moda na bycie fit. Uważam ze jest to najlepsza moda jaka mogła pojawić się w obecnym świecie, gdzie wszystko co większe jest lepsze. A nie zawsze dużo znaczy dobrze! Wraz z wejściem w modę zdrowego jedzenie oraz ogólnego zdrowego życia włączyliśmy do naszego życia jeszcze więcej sportu, albo po prostu zaczęliśmy ćwiczyć.

 Oczywiste jest to, że dla niektórych rozpoczęcie ćwiczeń jest dużo trudniejsze niż napisania artykuły z zadaną frazą „pompy ciepła Warszawa”. Jednak powinniśmy wyjść z łóżka i zacząć ćwiczyć. Nie tylko dlatego, że coraz częściej zwracamy uwagę na to jak wygląda nasze ciało, powinniśmy zrobić to przed wszystkim dla naszego zdrowia – dla nas samych!

Wysiłek fizyczny to na prawdę wspaniałe uczucie! Dzięki treningowi zapomnimy chociaż na chwile o problemach dnia codziennego. Dodatkowo będziemy mogli pomyśleć o sprawach, które od dłuższego czasu nas zastanawiają.  Godzina na siłowni to czas tylko dla nas, kiedy możemy pobyć sami ze sobą. Doładowanie endorfiny z pewnością będzie korzystne zarówno dla naszego ciała jak i dla umysłu. Jeśli nie wiemy od czego zacząć nasze starania o zdrowie wystarczy kilka prostych ćwiczeń. Nie musimy od razu kupować płyty z treningiem czy wykupować karnet na siłownię, nie każdego na to stać. Zacznijmy od najprostszych ćwiczeń czyli takich, które znamy jeszcze ze szkoły. Z pewnością będziemy potrafić je wykonać. Zajmą nam niedługo. Wystarczy poświęcić 15  minut po wstaniu z łóżka.

sxc.hu

sxc.hu

  1. Dwadzieścia przysiadów to super wzmocnienie dla pośladków i łydek
  2. Kolejnym zadaniem  jest dziesięć pompek. Pamiętajmy by robić głębokie wdechy podczas wykonywania. Ponieważ możemy zmęczyć się nie samymi pompkami, a brakiem oddychania.
  3.  Po pompkach bardzo dobrym sposobem jest deska. Z czasem zwiększy nam się odporność. Na razie zacznijmy od 1 minuty. Z czasem możemy zwiększać czas.

Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *