5

Pies najlepszym przyjacielem człowieka

W wielu rodzinach znajdziemy przeróżne zwierzęta domowe, psy, koty a czasem chomiki czy nawet świnki morskie. Nie ważne jakie jest to zwierze opiekujemy się nim i dbamy jak o członka rodziny, w końcu po długim czasie spędzonym razem bardzo łatwo jest się z nim zżyć. Mimo to mówi się że to właśnie pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, dlaczego ?

Dlaczego akurat pies ?

Pies towarzyszy nam już od tysięcy lat i jest od tego czasu wiernym towarzyszem. Dlatego stwierdzenie o tym, żle jest najlepszym przyjacielem nie wzięło się z nikąd, oto kilka przykładów.

  • Radość na twój widok – Żadne zwierze nie cieszy się na widok swojego właściciela tak bardzo jak właśnie pies. Nawet jeżeli wcześniej mieliście lekki zgrzyt.
  • Zawsze wierny – Wierność to cecha wyróżniająca psy, nie ważne co by się stało zawsze stanie w twojej obronie.
  • Najlepszy towarzysz – Spacery, zabawa z psem to czysta przyjemność, nie tylko poprawia nam nastrój ale także rozladowywuje stres.

Zwierzę to nie maskotka

Zwierze to nie zabawka, którą można porzucic gdy nam się znudzi. Należy się nim opiekować i dbać o jego zdrowie. Dlatego tak ważne są wizyty u weterynarza nie tylko te gdy coś się dzieje ale takżę kontrolne. W każdym mieście znajduje się weterynarz Wrocław USG, który doradzi i w razie konieczności pomożę naszemu pupilowi. W końcu chcemy się cieszyć nim jak najdłużej.

Sebastian

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *