0

Planujemy zakup nowego samochodu.

 

Marzeniem każdego nowego kierowcy jest posiadanie swojego własnego samochodu. Pojazdu, dzięki któremu codzienna egzystencja będzie o wiele bardziej przyjemna o prostsza. Gdy będziemy potrzebowali coś załatwić, wystarczy, że wsiądziemy w samochód i dosłownie parę chwil później będziemy na miejscu, do którego chcieliśmy się udać. Jednak jak każdy luksus, także i samochód na swoją cenę. Nie tylko te, która musimy zapłacić przy zakupie, ale może przede wszystkim późniejsze koszty. Nie należą one do najniższych jednak wygoda nam je rekompensuje.

Zaczynamy poszukiwania samochodu. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Warto dokładnie sprawdzić czy samochód nie był kiedyś ofiarą wypadku - sxc.hu

Warto dokładnie sprawdzić czy samochód nie był kiedyś ofiarą wypadku – sxc.hu

Nie każdego stać na nowy samochód z salonu, dlatego też większość osób rozgląda się za samochodem używanym. Nie są to łatwe poszukiwania. Zajmują bardzo dużo czasu, jednak jeżeli chcemy znaleźć coś idealnego nie tylko z wyglądu ale też stanu technicznego, musimy być cierpliwi i wyczekiwać na ten jeden jedyny moment kiedy pojawi się prawdziwa okazja. Na co jednak zwracać uwagę poszukując samochodu? Oczywiście prawdopodobnie mamy w głowie już pomysł jaki pojazd zakupić, to jest markę i model. Nie powinniśmy się pod żadnym pozorem w pierwszej kolejności kierować ceną. Widząc auto wystawione w promocyjnej cenie powinna nam się zapalić czerwona lampka w głowie. Cena jest niska dlatego, że sprzedawca chce się szybko pozbyć pojazdu, co jest raczej bardzo rzadkie, lub po prostu ten samochód ma jakąś mocno nieciekawą przeszłość, to jest najczęstsza przyczyna. Kolejnym aspektem, którym kieruje się większość poszukiwaczy samochodów jest jego przebieg. Nie jest to mądre rozwiązanie w dobie, kiedy coraz więcej handlarzy cofa licznik tylko po to aby pojazd wydawał się bardziej atrakcyjny. Bywają sytuacje gdzie ilość cofniętych kilometrów potrafi poważnie przerazić. Najważniejsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to stan techniczny.

Jak się odpowiednio przygotować do oględzin samochodu?

Tutaj bardzo przydatnym urządzeniem jest miernik lakieru, dzięki któremu poznamy czy samochód gdziekolwiek był ponownie lakierowany. Jeżeli był, to mamy pewność, że kiedyś był uczestnikiem kolizji lub co gorsza poważnego wypadku. Aby sprawdzić silnik i inne elementy techniczne pojazdu możemy skorzystać z pomocy kogoś znajomego, kto się na tym zna, lub okolicznych warsztatów gdzie za odpowiednią opłatą dostaniemy ekspertyzę odnośnie stanu technicznego.

 

pawlo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *