1

Co powinno znaleźć się w salonie?

Salon to niewątpliwie jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To właśnie tutaj będziemy przyjmować gości. Pokój ten będzie także odgrywał rolę pokoju dziennego, ponieważ to w salonie najwygodniej jest spędzać wolny czas. Ważny będzie oczywiście wystrój bo bez tego wcale nie musi być tam komfortowo. W zasadzie ten pokój powinien być tak zrobiony aby przykuwać wzrok każdego zaproszonego gościa. Dlatego gdy tylko planujemy remont to warto zastanowić się nad małymi lub większymi zmianami. Czas nieubłaganie płynie do przodu, a rozwiązania są coraz to nowsze i bardziej skomplikowane. W każdym razie podejmując się remontu warto delikatnie zmienić wystrój i kupić nowe umeblowanie.

Komfort przede wszystkim

Salon zawsze będzie kojarzył się z miejscem komfortowym, w którym można wypocząć. Dlatego ważna będzie w tym miejscu kanapa lub narożnik. Narożnik spisuje się dużo lepiej, ponieważ nie ogranicza powierzchni łóżka do jednej ściany. Poza tym narożnik wygląda dużo ciekawiej niż klasyczna kanapa. Poza tym warto zwrócić uwagę na stół. Jeśli do tej pory mieliśmy zwykły stół to lepiej wymienić go chociażby na ławę rozkładaną. Na stronie: https://meblehubertus.pl/
możemy znaleźć duży wybór tego typu stołów i ław. Do tego przydadzą się jeszcze ozdobne fotele lub pufy, bo w ten sposób stworzymy całkiem ładne miejsce do przyjmowania gości i spędzania czasu z większą ilością osób. Dużo zależy oczywiście od tego ile mamy miejsca i jak wielką ławę kupimy, ale fotele zawsze dobrze prezentują się w wystroju salonowym.

sprzęt audio w salonie (pixabay.com)

Sprzęt elektroniczny

W salonie powinien znaleźć się również sprzęt elektroniczny. Podstawą będzie szeroki telewizor, bo to już jest obecny standard. Takie telewizory wcale nie należą do drogich, chyba że mamy naprawdę wygórowane wymagania. W każdym razie nowoczesny telewizor, który zapewni dobrą jakość obrazu powinien kosztować nie więcej niż 5000zł. Sam telewizor warto uzupełnić o dekoder telewizji cyfrowej oraz dobrej jakości sprzęt audio. Najlepszym pomysłem będzie podłączenie co najmniej dwóch kolumn oraz subwoofera, ale są również tańsze rozwiązania. Jednym z nich jest niewątpliwie soundbar, który można zainstalować razem z telewizorem. Co ciekawe nowoczesne soundbar’y oferowane są z bezprzewodowym subwooferem, co jest absolutnym przełomem. To oznacza, że zarówno głośnik jak i subwoofer można umieścić w dowolnym miejscu nie przejmując się kablami.

Sebastian

One Comment

  1. Z tym sprzętem audio to się w zupełności zgodzę. Jestem maniakiem audio i ciągle powiększam swój zestaw 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *