0

Problemy z którymi borykają się rolnicy

Rolnictwo towarzyszy ludzią już od tysięcy lat i przez ten czas znacząco się zmieniło i rozwinęło. Jednak jego cel nadal pozostał niezmienny – nadal ma dostarczać pożywienia. Niestety branża ta jest bardzo wymagająca i rolnicy na co dzień mierzą się z problemami, jakimi dokładnie?

Koszty prowadzenia gospodarstwa

Wiele osób, uważa że rolnicy są 'uprzywilejowaną' grupą społeczną ze względu na ogromne dotacje nie tylko z Unii Europejskiej ale także państwa Polskiego. Niestety nie wszyscy zdają sobię sprawę, że prowadzenie własnego gospodarstwa jest naprawdę kosztowne. Należy zakupić nie tylko działkę rolną ale także maszyny czy przeróżne narzędzia i środki ochrony roślin. Koszty zakupu to jedno, należy jednak pamiętać, że dochodzą jeszcze koszty utrzymania, również wysokie a co więcej ponoszone regularnie.

Susze, powodzie…

Niestety klimat znacząco się zmienia i wpływa to także na sytuacje w rolnictwie. Pory roku są coraz cieplejsze a zjawiska atmosferyczne coraz gwałtowniejsze. O ile przed różnego rodzajami szkodnikami jesteśmy w stanie się obronić, tak przed suszą czy powodzą już nie. Zazwyczaj w takiej sytuacji wielu rolników traci całe zbiory co przekłada się na ogromne straty. W takim wypadku rolnicy mogą liczyć tylko na pomoc, gdyż w innym wypadku nie będą w stanie utrzymać własnego gospodarstwa.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *