3

Przedmioty szkolne związane z medycyną

Szkoła ma na celu nauczyć nas podstaw najważniejszych nauk, takich jak matematyka, język polski czy geografia. W szkole także zdobywa się pierwsze pomysły na swoją karierę w dorosłym życiu, z których jedną jest zostanie lekarzem lub lekarką. Które przedmioty warto znać jeśli myślimy o takim kierunku kariery?

Biologia

Pierwszym przedmiotem szkolnym, który jest ważny w przypadku medycyny jest biologia. Szczególnie ważna jest nauka o budowie i działaniu ludzkiego organizmu. Jeśli nas to ciekawi i zdecydujemy się na medycynę po szkole to dowiemy się o anatomii dużo więcej, gdyż w szkole wykładane są jedynie podstawy. Możemy też próbować się nauczyć czegoś samodzielnie, na przykład z książek medycznych https://www.namedycyne.shop.pl/.

Chemia

Kolejnym szkolnym przedmiotem, który wprowadza ucznia w podstawy medycyny jest chemia. Lekarz powinien dobrze znać chemię, między innymi aby znać procesy chemiczne zachodzące w organizmie, a także wpływ leków na organizm. Większość nauczana jest na studiach, jednak na chemii w szkole możemy poznać ogólne zasady panujące w chemii a także poznać kilka prostych reakcji chemicznych, które zachodzą w organizmie człowieka.

Grzesiek

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *