2

Przedszkole publiczne czy prywatne?

Gdy wysyłamy dziecko do przedszkola to chcemy dla niego jak najlepiej, dlatego zastanawiamy się, czy posłać dziecko do przedszkola publicznego czy do przedszkola prywatnego. Każda z tych placówek posiada swoje wady i zalety, dlatego rodzic powinien się dobrze zastanowić.

Przedszkole publiczne

Jedną z zalet przedszkola publicznego jest to, że koszty są dużo mniejsze niż w przypadku przedszkola prywatnego, jednak nie jest to reguła. W przedszkolu publicznym z reguły grupy dzieci są większe, przez co dziecko może socjalizować się z większą ilością dzieci. Kolejną zaletą może być jedzenie, bo w przedszkolu prywatnym zazwyczaj jest catering, a przedszkola publiczne mają najczęściej kuchnie i jedzenie zbliżone do domowego.

Przedszkole prywatne

Duże grupy dzieci mają dobre i złe strony, gdyż w przypadku mniejszych grup nauczyciel może poświęcić więcej czasu problemom jednego dziecka. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy nasze dziecko ma zaburzenia ze spektrum autyzmu i potrzebuje dodatkowej uwagi i specjalnego programu nauczania. Ponadto niemal każde przedszkole prywatne Nowa Huta posiada szereg różnego rodzaju zajęć dodatkowych, które w przedszkolu publicznym byłyby dodatkowo płatne.

Daniel

2 Comments

  1. Ja będe mojego synka wysyłał do przedszkola prywatnego bo są lepsze warunki niż w publicznym. Polecam zrobić to samo.

  2. Ja będe moją córkę wysyłał do przedszkola publicznego bo są przyjaźniejsze warunki niż w prywatnym. Polecam zrobić to samo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *