1

Rehabilitacja po ciężkim urazie

W życiu mogą wydarzyć się różnego rodzaju sytuacje, które nie będą zależały od nas. Jedną z takich sytuacji jest poważny wypadek i długotrwała rehabilitacja, która ma na celu przywrócenie nas do pełnej sprawności. W jaki sposób przebiega ten proces?

Pełne wyleczenie

Zanim rozpoczniemy rehabilitację musimy najpierw dojść do pełni zdrowia, a to wymaga czasu i interwencji specjalistów. Wiele zależy też od rodzaju urazów, bo niektóre miejsca leczą się szybciej niż inne. Musimy zdać się na opiekę lekarzy, pielęgniarek i sprzętu medycznego jak parapodium i inne tego typu rzeczy. Gdy nasz organizm będzie w pełni zdrowy, to możemy przystąpić do etapu rehabilitacji.

Czas rehabilitacji

Gdy już jesteśmy w pełni zdrowi, to można zacząć rehabilitację. Przebieg tego procesu zależy przede wszystkim od miejsca kontuzji. W przypadku nogi czy ręki polega na stopniowej odbudowie mięśni w danej kończynie. Powolne ruchy i stopniowane ćwiczenia fizyczne pozwalają na powrót do zdrowia i pełnej sprawności danej kończyny. Należy jednak pamiętać, aby wszelkie czynności podejmować jedynie pod wpływem decyzji rehabilitanta lub fizjoterapeuty, który dobierze najlepszy sposób rehabilitacji.

Albert Kosowski

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *