0

Rozbudowa swojego ogrodu i domu

Modernizacja istniejących już terenów jest niezwykle problematyczna. Przede wszystkim musimy posiadać odpowiednie uprawnienia budowlane, które pozwolą nam na dokonywanie ingerencji w struktury podziemne. Tak samo jest w przypadku ogrodów, na których zamierzamy wybudować niewielkie pomieszczenie gospodarcze. W przypadku, gdy wymaga ono zastosowania stałego fundamentu to konieczne jest uzyskanie zgody na budowę. To wszystko jest niezmiernie ważne i dlatego powinniśmy robić wszystko, aby w jak najlepszy sposób dostosować wszystko do potrzeb i wymagań. W przeciwnym razie może dochodzić do powstawania problemów dotyczących prawa. Może się okazać, że przyjdzie nam zapłacić bardzo wysoką karę, za nadużycie swoich uprawnień. W tej sytuacji nieznajomość prawda nie jest żadna wymówką. Przed zbudowaniem czegokolwiek powinniśmy zajrzeć do prawa budowlanego, ponieważ to właśnie w nim określone są szczegółowe przepisy, która wprowadzają zakazy.

Kara pieniężna

Musimy się do nich stosować, ponieważ w przeciwnym razie może dochodzić do powstawania dużych kłopotów, które poważne mogą nadwyrężyć nasz budżet. Wiele osób uważa, że są to martwe prawa i tak naprawdę nikt tego nie monitoruje i tym bardziej nie zauważy, że taki budynek został postawiony w ogrodzie. Tym czasem okazuje się, że inspekcja budowlana o wszystkim wie i przyjdzie sprawdzić czy wszystko jest zbudowane zgodnie z obowiązującymi normami. Najczęściej ich wizyta jest spowodowana donosem, który został złożony przez „życzliwego sąsiada”. Często dochodzi do takich sytuacji i dlatego lepiej jest nie podejmować żadnych działań, które mogłyby być źle odebrane przez zawistne osoby mieszkające w pobliżu. Jest to tym bardziej kłopotliwe, gdy przeprowadzane są też doprowadzenia przewodów itd. Wtedy konieczne jest puszczenie kabli. Rura karbowana peszel służy do ich schowania i zabezpieczenia. Tego typu prace nie tylko muszą być zgłaszane, ale także przeprowadzane przez fachowca.

Wszystkie budowy na naszej działce muszą być zgłoszone do nadzoru budowlanego (sxc.hu)

Wszystkie budowy na naszej działce muszą być zgłoszone do nadzoru budowlanego (sxc.hu)

Niebezpieczeństwo samowolki

Często są one pod napięciem i każda nieuwaga może zakończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Przepisy określają, że na terenie ogrodu możemy budować pomieszczenia gospodarcze, ale tylko na specjalnych warunkach. Przede wszystkim ograniczenia związane są z powierzchnią samego pomieszczenia oraz sposobu fundamentowania. Jest te wymaganie, że musi być wolno stojący, czyli nie może znajdować się bezpośrednio przy innym obiekcie. Dopełnienie tych formalności spowoduje, że inspektorzy budowlani nie będą mogli nic zdziałać i nie nadadzą nam żadnej kary z tego powodu.

Wojciech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *