1

Skąd wziąć pieniądze?

W dzisiejszych czasach bardzo ciężko o dobrą pracę. Sytuacja gospodarcza w Polsce nie jest najlepsza i znacząco wpływa na to jak wygląda zatrudnienie. Najbardziej poszkodowani są ludzie młodzi, ponieważ dla tego przedziału wiekowego jest najmniej pracy. Dzieje się tak dlatego, że nie mają oni doświadczenia zawodowego, a pracodawcy wolą zatrudniać osoby, które pracowały już wcześniej na podobnych stanowiskach. Jest to zrozumiałe, ponieważ taki pracownik jest gwarancją, że wszystkie zadania będą wykonywanie zgodnie z założeniami. Mało osób inwestuje w młodzież, daje im szansę i szkoli we własnym zakresie.

W ten sposób mogliby pozyskać specjalistów z danych dziedzin i zatrudniać ich na korzystnych dla obu stron warunkach. Tymczasem jednak młode osoby muszą zadowolić się dorywczą pracą, bardzo często na częściowy etat. To wszystko powoduje, że stale brakuje pieniędzy – na życie, na własne wydatki, na coś nieprzewidzianego. Co więc zrobić, kiedy sytuacja jest nieciekawa i potrzebujemy natychmiast zastrzyku gotówki? Możliwości jest sporo, ale nie wszystkie są równie korzystne. Najlepszym sposobem będzie znalezienie dodatkowego zajęcia, który przyniesie dochód. W zależności od kwoty, mogą to być drobne prace np. naprawy, wyprowadzanie psów, sprzątanie itp. Wszystkie z tych zajęć przyniosą pieniądze, ale nie można spodziewać się ogromnych sum. Jeżeli potrzebujemy większej kwoty, w szybkim czasie to musimy szukać innego rozwiązania.

Konieczne będzie pożyczenie pieniędzy. Pamiętać jednak trzeba, aby dobrze to przemyśleć – głównie czy w późniejszym czasie będziemy mieli możliwość spłaty zaciągniętego kredytu. Jeżeli tak, to warto jest zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od własnej rodziny i znajomych. Być może jest ktoś, kto będzie miał oszczędności, które będzie mógł nam pożyczyć na pewien czas. Takie rozwiązanie jest najlepsze, ponieważ daje najmniejsze zobowiązania. Wprawdzie pieniądze trzeba oddać, ale nie są naliczane żadne odsetki oraz kary. Na dodatek, gdy będziemy mieli dodatkowy wydatki, to możemy opóźnić termin spłaty zobowiązania. Dodatkową zaletą jest to, że w ten sposób nie obciążamy sobie zdolności kredytowej i w przyszłości będziemy mogli zaciągnąć pożyczkę w banku. Ta nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale w wielu przypadkach okazuje się konieczna.

W sytuacji, gdy zdecydujmy się na wzięcie kredytu, powinniśmy dobrze zapoznać się z ofertami, które oferowane są przez banki. Znaleźć można wiele ofert, ale każda z nich różni się warunkami, oprocentowaniem itp. Ważne jest, aby wybrać najlepsze dla nas warunki. Ciekawą metodą są również pożyczki pod zastaw. Można taką dostać na przykład w lombardzie. W przypadku, gdy jesteśmy w posiadaniu cennego przedmiotu, to możemy oddać go pod zastaw. Oznacza to, że otrzymamy jakąś sumę pieniędzy, którą będziemy mogli zwrócić (wtedy otrzymamy z powrotem swoją rzecz) lub nie oddawać (wtedy przedmiot staje się własnością lombardu).

Wojciech

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *